*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Fatma Bağzeloğlu 10 Yıldır Beklediği Akülü Arabaya Kavuştu  (Okunma sayısı 653 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com

Saruhanlı ilçesine Bağlı Hacırahmanlı beldesinde yaşayan iki çocuk annesi bedensel engelli Fatma Bağzeloğlu, 10 yıldır ihtiyaç duyduğu engelli beklediği biri akülü diğeri mekanik iki engelli aracına kavuştu.

Manisa İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Salatacı ve Mehmet Baltacı'nın girişimiyle Manisa İl Özel İdaresi'nce temin edilen akülü engelli arabası ile Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı tarafından alınan mekanik tekerlekli sandalye Fatma Bağzeoğlu'na evinde teslim edildi.

Fatma Bağzeoğlu, yılladır ihtiyaç duyduğu engelli araçlarının teslimi sırasında gözyaşlarını tutamayarak. ''Yıllardır evin içinde yerde sürünerek dolaşıyordum. Evin dışına ise hiç çıkamıyordum. Allah sizden razı olsun, şimdi hem içeride hem de dışarıda rahatça hareket edebileceğim'' dedi.

Eşine kendisinin baktığını söyleyen Mehmet Bağzeoğlu, ''Eşimi benden başka bakacak kimsemiz yok, iki kızımız vardı onlar da yıllar önce evlenip gitti. Yemeğini, temizliğini ve diğer ihtiyaçlarını karşılıyorum, ama taşımada zorluk çekiyorum, onun için evde sürünerek dolaşıyor. Dışarıya ise çıkamıyor. Bundan sonra eşimin bakımı benim için de kolaylaşacak'' ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı da her insanın bir özürlü adayı olduğunu, özürlülere belediye olarak hizmette öncelik tanıdıklarını, bugüne kadar birçok özürlü vatandaşa araba verdiklerini belirtti.

11.08.2012 – Yankı