*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Engelli Avukat ve Eşine Acil Serviste Uygulanan Hata  (Okunma sayısı 700 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Engelli Avukat ve Eşine Acil Serviste Uygulanan Hata
« : Ağustos 02, 2012, 11:47:04 ÖÖ »

Çorum Barosu Avukatlarından Muharrem Özer, eşi Yeter Özer'e köyde köpek saldırması sonrasında yaralandığını ancak tedavi için geldikleri Hitit Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde yaşadıklarının bir acil serviste asla olmaması gereken türden şeyler olduğunu söyledi.

Eşi Yeter Özer'in ilk tedavisinin Mecitözü Devlet Hastanesinde yapılmasının ardından Hitit Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevkedildiklerini belirten Özer, eşi bir taraftan kan kaybederken acil servis görevlilerinin ise ilgisiz kalmasına tepki gösterdi.

Yeter Özer başlarından geçen olayı şu şekilde anlattı: "21.07.2012 tarihinde kendi köyüme gittiğim. Köyde (Mecitözü-Kozören Köyü) başıboş köpek evin kenarında ansızın eşim Yeter Özer'in üzerine atlayarak feci bir şekilde sol ayak, sağ bacak ve sağ kolundan yaraladı. Bunun üzerine ilk müdahale Mecitözü Devlet Hastanesi'nde yapıldı. İlgililere çok teşekkür ederim.

Daha sonra Çorum Devlet Hastanesine aynı gün sevk yapıldı. Çorum Devlet Hastanesi Acil Servisine saat 19:45'te geldik. Biz hastaneye acil olarak geldik. O gün nöbetçi doktor tarafından hastaya ayağını lavaboya gidip sabunlu suyla ayağını yıkayıp bakılacağını söyledi. Eşim tek başına sekerek lavaboya gittiğinde lavaboda ne sabun var ne de görevli. Ve hasta çaresiz kan kaybediyor. Hasta avazının çıktığı kadar "görevli yok mu? Diye bağırdığında bir görevli gelerek hastayı tekerlekli sandalyeye bindirip müdahale odasına götürürken görevli aniden dışarıdan gelen gürültüye bakmak için hastayı orta yerde bırakarak gitti. Bunun üzerine çaresiz kalarak arabayı ben götürmeye kalktım, bir müddet götürünce (eşim bu arada söyleniyordu) başka bir görevli bu söylenmeleri duyarak geldi... Arabadan tutarak beyefendi arabayı bırak sen, ben götürürüm, bende beni kim götürecek görme engelliyim dediğimde başka bir görevli müdahale ederek (hostes şefi olduğu öğrenilen bir bayan ) bırakın kendileri gitsin demesi üzerine hasta bayana dönerek saygısızlık yapma bu davranışın yanlış seni amirine pazartesi günü söylerim demesi üzerine hostes şefi de gücün yeterse şikayet edersin dedi. Ne yazık ki saat 20.30'a kadar da acil serviste personel ve doktor bekledik. Oysa ki biz hastaneye acil geldik, gelen doktorlar da pazartesi polikliniğe gelin dediler biz hastaneye acil vaka olduğu için geldik. Acil Serviste durum bu şekilde olursa vay haline normal servislerin. Eşimin tedavisi 10 günden beri sürmekte.

Başıboş köpekten de resmi herhangi bir bilgi ve haber yok. Köpeğin kuduz olacağı endişesini taşıyoruz. İlgililerden destek bilgi ve destek bekliyorum."

02.08.2012 – Tek Yıldız