*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Dernek Başkanı Engelliler İçin Yapılan Çalışmaları Yerinde İnceledi  (Okunma sayısı 590 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com

Kızılcahamam'da faaliyet gösteren Kızılcahamam Engelliler Derneği'nin Başkanı Yusuf Ziya Ertük, engelliler için yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Kızılcahamam Engelliler Derneği Başkanı Yusuf Ziya Ertürk yaptığı açıklamada; "Kızılcahamam Engelliler Derneği'mizin İşKur, Kızılcahamam Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa açmış olduğu kursun anlamı çok büyüktü, ilçemiz ve çevresindeki doğal taşların işlenmesini gerçekleştirip, takı tasarım yapıp engellilerinde bu coğrafyada yaşadığını, toplumda varlıklarını kanıtlamak için, Bizde iş yapabiliyoruz, bizde üretebiliyoruz, bizde para kazanacağız diyerek işe koyulan engelliler büyük bir mesuliyet duygusu ile hiç aksatmadan kursa devam ediyorlar, çalıştıkça ayrı bir gurur mutluluk, sevinç ve neşeyle çalışmalar sırasında birbirleriyle dostluk, arkadaşlık, bağlarını kurup güçlendiriyorlar. Bakıldığında mutlulukları her hallerinden hareketlerinden gözlerinden okunuyor. Çalışmaları böyle neşe ile devam ederken birinci ayın bitiminde sıra ilçemiz Ziraat Bankası'ndan maaş çekmeye geldi. Ancak; bankaya giriş merdivenleri yanında bir engelli rampası var ki, o rampayı banka müdürlüğü engelsizlere tırmanma şerit yaptırmışlar. Bizim engellilerin tüm heves ve sevinçleri kursağında kaldı ikinci ve üçüncü şahıslar aracılığı ile maaşlar çekildi. Çekildi; ama burukluğumuz kelimelerle maalesef anlatılamaz, yaşamak görmek lazım Keder Kızılcahamam Engelliler Derneği Başkanı olarak Ziraat Bankası Müdürü'ne bu olayı anlatarak gereğinin yapılmasını istedim ancak müdür beyin odasından hayal kırıklığı ile ayrıldım. Şimdi en tabii olan bu haklarımızı yerine getirilmesi için tüm yetkilileri göreve çağırıyorum, yoksa bu ve buna benzer kurum ve kuruluşlara yasal yollara başvurarak engellerin kaldırılması mücadelelerimize devam edeceğiz. Şunu herkes bilmeli ki: Her canlı bir engelli adayıdır. Şahsım ve camiam ilçemize, ülkemize, tüm dünyaya, sağlıklı, mutlu, engelsiz bir yaşam dileyerek saygı ve sevgilerimi sunuyorum" dedi.

Konu ile ilgili mağduriyetini bildirmek isteyen Engelliler Derneği üyelerinden tekerlekli sandalyeye mahkum olan, iş adamı Abdurrahman Sarışen, "İlçemiz içerisinde bulunan bankalarda hesap açtırmak için gittiğimde hep bu engeller ile karşılaşıyoruz. Biz işlerimizi kendimiz görmek istiyoruz her seferinde ikinci kişilere rica ederek işlerimiz halletmek zorunda kalıyoruz. Bu yüzden yetkilileri göreve davet ediyoruz" dedi.

27.07.2012 – Olay