*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Kursiyerler Eğitmenleriyle Birlikte Ahlatlıbel'de Piknik Yaptı  (Okunma sayısı 625 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com

Çankaya Belediyesi Sosyal Projeler Merkezi'nde yürütülen ÇAÇOY ve ÇENGEL 2 Projeleri'nin kursiyerleri eğitmenleriyle birlikte Ahlatlıbel'de kaynaşma pikniği yaptı.

Çankaya Belediyesi Sosyal Projeler Merkezi (SPM) bünyesinde yürütülen Çankaya Ahşap Oyuncak Yapım Atölyesi (ÇAÇOY) ve ÇENGEL 2 projeleri kapsamında mesleki eğitim alan engelli gençler, düzenlenen çeşitli etkinliklerle sosyal yaşama daha aktif katılıyorlar. Sinema ve tiyatro gösterimlerine giden, özel öğretmenler eşliğinde yapılan yoga ve resim çalışmalarıyla kurs yoğunluğunun stresinden kurtulan gençler bu sabah kaynaşma pikniği için Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Dinlenme Tesisleri'ndeydiler. Ahşap oyuncak yapımı atölyesinde eğitim gören 20 kursiyere eğitmenleri Cumali Öztürk ve Eyüp Eren eşlik ederken, servis hizmetleri alanında eğitim gören 12 kişilik ÇENGEL 2 ekibine de eğitmenler Yasin Dikbıyık ve Levent gölge nezaret etti. Projeler kapsamında görev yapan sosyal hizmet uzmanları Selen Tiryakioğlu ve Cemile Baklacı da engelli gençleri yalnız bırakmadı.

Engelli gençlerin kullanımı için özel olarak tasarlanan servis araçlarıyla sabah saatlerinde Ahlatlıbel'e gelen ekip, önce masalarını hazırladı. Evlerinden getirdikleri yiyecekleri birbirlerinin masalarına ikram ederek sabah kahvaltısını tatlandıran gençler, kahvaltının ardından sohbetlerine çimenlerin üstünde devam ettiler. Müzik yeteneği olan ve enstrüman çalan kursiyerlerin katılımıyla keyifli saatler geçiren gençler eğitmenlerin de katılımıyla çeşitli oyunlar oynadılar, güzel havanın tadını çıkardılar.

10.07.2012 – İHA