*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Zihinsel Engelli Futbolcular: Yenilsek de Yensek de Arkadaşız  (Okunma sayısı 1181 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com

Bartın'da zihinsel engelliler halı sahada futbol oynayarak motivasyon sağladı. Engellilerin futbol maçı herkesi duygulandırdı. Yaklaşık 20 zihinsel engellinin futbol maçında buluşması rehabilitasyon merkezlerinin önemini ortaya koydu. Bartın'da özellikle kırsal bölgelerde yaşayan özürlülerin rehabilitasyon ile düzeleceği gözler önüne serildi. Zihinsel engelliler, sağlıklı bireyler gibi futbol maçı yaptı. Maçlarda centilmen tavırları ve yardımlaşmaları da dikkat çekti. Rehabilitasyon merkezinde eğitim

gören zihinsel engellilerden bazıları, "Biz futbol oynamaya geldik. Yenilsekte, yensek de arkadaşız. Belki üzüleceğiz, belki sevineceğiz ama arkadaşız" dediler.

Zihinsel engellilerin eğitim gördüğü rehabilitasyon merkezi yöneticilerinden biri, "Burada engellilerimize sadece zihinsel eğitim vermiyoruz. Onları sosyal hayata da alıştırıyoruz. Futbol, tiyatro gibi etkinlikler düzenliyoruz. Resim yaptırıyoruz. Zihinsel engellilerin de futbol da ne kadar başarılı olduğunu herkese gösterdik, diye düşünüyoruz" dedi.

Zihinsel engelliler sahada ter dökerken, aileleri de tribünlerde çocuklarını seyretti.

03.04.12 - İHA