*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Samsun'da Engelli Sporcu Taraması Başladı  (Okunma sayısı 1234 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Samsun'da Engelli Sporcu Taraması Başladı
« : Mart 10, 2012, 02:37:30 ÖÖ »

Samsun'da, "Sporda Engelleri Kaldırıyoruz" başlıklı proje kapsamında okullarda engelli sporcu adayı taramalarına başlandı.

İl Sağlık Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen "Sporda Engelleri Kaldırıyoruz" adlı proje kapsamında, Proje Koordinatörü Murat Turan beraberinde Samsun Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı İsmail Hakkı Karaca ve GHSİM Judo Antrenörü Yunus Aktaş ile birlikte okullarda engelli sporcu adayı taramaları yapılıyor.

50.Yıl İlköğretim Okulu'nda başlayan taramalarda engelli öğrencilere proje hakkında bilgi verildi. Koordinatör Murat Turan projenin engellileri spora teşvik etmek amacıyla yapılacağını belirterek, "Bu çalışma için Türkiye'de ilk olarak İl Özel İdaresi bütçesinden bir engelli aracı alındı. Bu aracımız yapılacak taramaların sonucunda sporcu adaylarımızı evlerinden alıp, antrenman salonuna getirecek ve sonrasında yeniden evlerine bırakacaktır" dedi.

50. Yıl İlköğretim Okulu'nda sporcu aday bilgileri alındıktan sonra ikinci durak Gülsüm Sami Kefeli İlköğretim Okulu oldu. Görme engelli bir kız öğrenciye proje hakkında bilgi verildi ve öğretmenlerinden de destek sözü alındı.

Önümüzdeki günlerde tüm okullarda proje kapsamındaki taramaların artarak devam edeceği kaydedildi.

10.03.12 – İHA