*
kayseri Engelliler Derneği 0554 993 72 42 Hattımızdan bize ulaşabilirsiniz

kayseri Engelliler Derneği 0554 993 72 42 hattı üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz    

*
>>>>>>>>>>Engelsiz Bir Dünya için Bizde VARIZ.NeT<<<<<<<<<

 

 

 

Unutmayin Bagislanan Her organ

Yeni Bir Hayattır

www.bizdevariz.net

Gönderen Konu: SAVCININ KARARI “YASAYA AYKIRI” BULUNDU  (Okunma sayısı 976 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 19835
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
SAVCININ KARARI “YASAYA AYKIRI” BULUNDU
« : Şubat 10, 2010, 04:51:18 ÖS »


Sivas Caddesi güzergahında tramvayda çıkan yangını görüntülemek isterken, Arif Emecan’ın talimatıyla dövüldüğü ve elindeki fotoğraf makinesinin alındığı iddiasıyla Kayseri Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulunan Gökhan Şahiner adındaki genç gazetecinin şikayeti kovuşturmaya yer olmadığı gerekçesiyle takipsizlikle sonuçlanmıştı.
Gökhan Şahiner adındaki genç gazeteci, 3 Kasım 2009 tarihinde Sivas Caddesi Kümbet yakınlarında toplu taşıma aracı tramvayda çıkan yangını görüntülerken, Arif Emecan’ın talimatıyla, Oktay Kip, Mehmet Yıldız ve İlhan Batur adındaki kişilerin saldırısına maruz kaldığını, tartaklandığını ve elindeki fotoğraf makinesinin alındığını iddia ederek, şikayetçi olduğunu bildirmişti.
Yıldırım Beyazıt Karakolu’nda ifade veren Oktay Kip, Mehmet Yıldız ve İlhan Batur’da, Gökhan Şahiner’i dövmediklerini ve elinden fotoğraf makinesini de almadıklarını, kendilerine talimat verdiği iddia edilen Arif Emecan’ı da tanımadıklarını, yangın esnasında işlerine engel olan Gökhan Şahiner’den kendilerinin de şikayetçi olduklarını önesürmüşlerdi.
Kayseri Cumhuriyet Savcılığı, yaptığı ön araştırma sonunda, kovuşturmaya yer olmadığı sonucuna vararak, şikayeti takipsizlikle sonuçlandırmıştı. Gökhan Şahiner, adındaki genç gazeteci Kayseri Cumhuriyet Savcılığı’nın takipsizlik kararından sonra, en yakın bir üst mahkeme olan Boğazlıyan Ağır Ceza Mahkemesi nezdinde itirazda bulundu. Gökhan Şahiner adındaki genç gazetecinin itirazını değerlendiren Boğazlıyan Ağır Ceza Mahkemesi, Gökhan Şahiner hakkında düzenlenen adli rapor, tanıklar Atilla Çetin ve Selim Demirtaş’ın ifadeleri doğrultusunda dava açılması gerekirken, Kayseri Cumhuriyet Savcılığı’nın kovuşturmaya yer olmadığına dair kararı usul ve yasalara aykırı bulunarak CMK’nun 173/4. maddesi gereğince Şahiner’in itirazını yerinde bularak Kayseri Cumhuriyet Savcılığı’na dava açılması yönündeki kararını bildirdi. Boğazlıyan Ağır Ceza Mahkemesi’nin bu kesin kararı doğrultusunda Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kamu davası açılacak.>kayserihaber.com.tr