*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Nesim Öner'e Galatasaray Spor Kulübü Tarafından Maaş Bağlandı  (Okunma sayısı 1242 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com

Diyarbakırlı mayın mağduru görme engelli atlet Nesim Öner'e Galatasaray Spor Kulübü tarafından 2 bin TL maaş bağlandı. Engelli atlet branşı bulunmadığı için sarı-kırmızı ekibe transfer olamadığını ifade eden Öner ,"Fransa'da Diyarbakır adını yaşatmak için koşacağım. Galatasaray için ise derece yapacağım" dedi.

Diyarbakır'ın Kulp İlçesi'nde 8 yıl önce hayvan otlatırken bulduğu kara mayınının patlaması sonucu bir gözünü ve bir kolunun tamamen, diğer gözündeki görme yetisini de büyük oranda yitirerek B3 (az gören) derecesinde görme ve bedensel engelli atlet Mehmet Nesim Öner'e Galatasaray'dan anlamlı destek geldi.

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, protez kol için 50 bin TL bağış yaptığı Nesim Öner'i Galatasaray'a transfer etmek istedi. Öner, zaman kaybedilmeden Galatasaray tarafından kampa alındı. Kulüpte engelli atlet branşı bulunmadığı Öner, antrenman yapabildi. Branşın kurulmasının yılda bir  toplanan Galatasaray Genel Kurulu'nda gündeme alınacağı öğrenildi.

FRANSA’DA MÜCADELE EDECEK

Fransa'nın Lyon şehrinde Temmuz 2013'de yapılacak Engelliler Dünya Şampiyonası'nda katılacak olan Nesim Öner'i Galatasaray Kulübü aylık 2 bin TL maaş bağladı. Malzeme desteği de sunan Galatasaray Kulübü, Öner'den Türkiye'ye dereceyle dönmesini bekliyor.

Nesim Öner, yaklaşık 7 ay önce Hollanda'nın Stadskanaal kentinde düzenlenen Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) Avrupa Bedensel Engelliler Atletizm Şampiyonası'ndaki 800 metre koşu yarışında Avrupa üçüncü olarak bronz madalya kazandı. Londra'da yapılan Olimpiyatlara katılarak beşinci olan Öner, Dünya Şampiyonası'nda hedefinin birincilik olduğunu söyledi.

‘DİYARBAKIR ADINA YARIŞACAK AMA'

Spor sayesinde ikinci hayatını yaşadığını kaydeden Öner, "Maddi sorunlardan dolayı bazen sporu bırakmak noktasına geliyordum. Fakat artık maddi sorunum olmayacak. Galatasaray tarafından bana verilen maddi destek hem güzel hem de önümü açacak bir destek olduk. Beni çok mutlu etti. Artık tüm ihtiyaçlarımı karşılamak için bana verilecek 2 bin TL ile tüm masraflarımı karşılayacak. Bunun için başta Adnan Öztürk olmak üzere tüm Galatasaray camiasına teşekkür ederim. Destek verilen her sporcu her zaman en iyisini yapar. Fransa'da Diyarbakır adını yaşatmak için koşacağım. Galatasaray için ise derece yapacağım" dedi.

12.03.2013 - Diyarbakır Söz