*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Uğur Acar'dan, Organ Bağışı Çağrısı  (Okunma sayısı 1362 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Uğur Acar'dan, Organ Bağışı Çağrısı
« : Ocak 10, 2013, 05:55:53 ÖÖ »

Türkiye’nin ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar, Manavgat Kaymakamı Bulgurlu’ya teşekkür ziyaretinde bulundu. Kaymakam Bulgurlu’ya kendisine vermiş olduğu destekler dolayısıyla teşekkür eden Acar, vatandaşları organ bağışı çağrısında bulundu.

Akdeniz Üniversitesi’nde geçtiğimiz Şubat ayında yüz nakli yapılan Uğur Acar, Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu’ya teşekkür ziyaretinde bulundu. Ameliyat olduktan sonra Kaymakam Bulgurlu’ya gerektiği gibi teşekkür edemediğini ifade eden Uğur Acar, “Kaymakamımız, ameliyat öncesinde ve sonrasında büyük bir ilgi ve alaka gösterdi. Benim için elinden ne geliyorsa yaptı. Kendisine gerektiği teşekkür edememiştim. Bugün teşekkür etmek için kaymakamımızı ziyaret ediyorum” dedi.

Uğur Acar, yeterli organ bulunamadığı için binlerce insanın bugün acı çektiğini ve makinelere bağlı yaşamını sürdürdüğünü belirterek; herkesi organ bağışı yapmaya davet etti.

Kaymakam Bulgurlu ise "Bir insanın hayatının belirli bölümünü ızdırap ve elem içinde geçirmesi acı verici bir durum. Ancak, Uğur yinede şanslıymış ki, kendine yüz nakli yapıldı. Biz, onun normal yaşama dönmesinden dolayı çok memnunuz" ifadesini kullandı.

İhlas Haber Ajansı