*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Sedat İncesu Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu.  (Okunma sayısı 912 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Sedat İncesu Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu.
« : Aralık 13, 2012, 01:20:07 ÖS »

"Yıllardır bunu söylüyoruz. İstediğimiz kesinlikle bu olayların, holiganizmin üzerine atılması ve bu taraftarların spordan ayrıştırılmaya çalışılması değil. Bunu çok yanlış görüyoruz. Ben dün söyledim. Benin dün eşim ve çocuğum orada olmasına rağmen önce seyircileri ayırmaya çalıştım. Ondan sonra hemen eşim ve çocuğumu aldım. Dün de söyledim bugün de söylüyorum aynı şekildeki bu olaylar sadece bugün gerçekleşmiş olaylar değil. Geçmiş yıllarda da bu tip olaylar yaşandı.

"Beşiktaş ile oynadığımız play-off maçlarında ciddi sorunlar çıkmasa da ciddi güvenlik önlemleri vardı. Metrobüs istasyonlarında bu iki taraftar grubu karşılaştığında ciddi problemler çıktı. Ben bu çocukları da kendi öz evladım olarak görüyorum. Holiganizmin ve bu olan olayların bu insanları ayrıştırarak insan gibi göstermeyerek çözülebileceğini düşünmüyorum.

"Sert açıklamalar prim yapıyor. Ama biz gayet ılımlı bir şekilde davranacağız ve gerekirse biz gidip Beşiktaş taraftarını davet edeceğiz. İki takım taraftarının ve polislerin hep birlikte maç izlemesini istiyoruz. İlk defa güvenlik görevlisinin olmadığı bir maç oynanmasını istiyoruz.

"Hayalimiz bu ve bunun için elimizden geleni yapacağız. Türkiye’nin engellilerden öğrenecek çok şeyi var.

"Erteleme maçının güzel bir ortamda oynanmasını istiyoruz ve talep ediyoruz yapmak için de elimizden geleni yapacağız. Ortada bir olay varsa bu suç herkesin suçudur. Bütün kötü olaylar bir araya geldi. Olayları daha fazla körüklemeye gerek yok. İki takım da Türkiye’ye çok büyük başarılar getirdi ve bunun devam etmesini istiyoruz."

10.12.12 – Eurosport